Turistika

Výlety

Nad městem Sušice se nachází dvě místa, která navštívit musíte. Je to Kaple Anděla strážce a rozhledna Svatobor, ležící naproti sobě na kopcích nad údolím řeky Otavy, které patří mezi známé dominanty města. Bez jejich návštěvy jako byste tam nebyli.

Město je výchozím bodem pro krásné výlety na Šumavu, např. na Srní, Modravu, Kvildu a jiná, ještě stále panensky čistá místa Národního parku Šumava.

V okolí do 15 km můžete navštívit hrady Rabí, Kašperk a Velhartice. Bude-li se vám chtít, můžete si prohlédnout cca 40 km vzdálený vodní hrad Švihov a současně navštívit i město Klatovy se známými katakombami a v nich vystavenými mumiemi.

Cyklistika a MTB

Sušice nazývaná „Bránou Šumavy“ je svou polohou také  bránou do světa neomezených cyklistických možností. Oblast na úpatí Šumavy nabízí úžasnou síť přírodních stezek a nově vybudované flow traily pro horská kola. Navíc spousty cest pro gravel biky i silniční kola.

Velkým lákadlem a samostatnou kapitolou jsou MTB traily s příchutí endura, tzv. Bike X Zone Sušice, kterým je zde věnována samostatná stránka.